CMM Prob Kafasını Nasıl Kalibre Edilir

Nano (Xi'an) Metroloji Co, Ltd | Updated: Feb 13, 2017
Source:

Koordinat ölçme makinesi (CMM) , makine , otomotiv, havacılık, kalıp ve diğer endüstrilerde giderek daha yaygın olarak kullanılmaktadır ve nesnenin tespit edilmesi ihtiyacı giderek artmaktadır ve bu da test personelinin esnek uygulamayı Ölçme işlemi. CMM Prob başı önemli bir parçadır, çok önemli bir rol oynar ve ölçüm hassaslığı için istikrarlı bir taban sağlayabilir. CMM'yi kullanmadan önce doğruyu belirlemek için prob başını kalibre etmelidir.

Prob başını kalibre etmek için aşağıdaki adımları kullanabilirsiniz . Önce prob ikazının kurulum yönünün CMM eksen yönüyle uyumlu olup olmadığını teyit edin, prob ikazını çıkardıktan sonra kalibre edilmesi gerekir. Sütunun sabit ve güvenilir olmasını sağlamanız gerekir. Ve sonda başının ve iğnenin, yakutlu topun temiz ve hasar görmemesi için özel aletler yardımıyla kalibre edilmesi gerekir. Uzatma çubuğunun kurulumu, ölçme kafasının yük kapasitesi ile uyumlu olmalıdır.

Prob kıskacını, uzatılmış çubuğu, kalemi ve probu doğru bir şekilde ayarlamak için, prob başının kullanıldığı konum doğrudur. Standart çap, kalibrasyon sertifikasındaki gerçek değer olmalıdır. Prob başının kalibre edici hızı ölçme hızı ile uyumlu olmalıdır . Tek probu kalibre ederken, kalem çapı ve küre arasındaki sapmaya dikkat etmelisiniz.


Sorularınız veya tavsiyeleriniz varsa lütfen bize haber verin

E-posta: overseas@cmm-nano.com


Sorgulama
Your comments are welcome!
For more information about our brand and products, please feel free to contact us!
Please enter your email address:
Bizimle iletişime geçin
Address: NO.55, Gongye No.2 Road, Xi'an Ulusal Sivil Havacılık ve Uzay Üssü, Xi'an City, Shaanxi Province, Çin
Tel: +862981538937
Fax: +862989233633
E-mail: overseas@cmm-nano.com
Telif Hakkı © Nano (Xi'an) Metrology Co., Ltd Tüm hakları saklıdır.