Manuel, Yarı Otomatik ve Tam Otomatik CMM'nin Avantajları

Nano (Xi'an) Metroloji Co, Ltd | Updated: Sep 22, 2016
Source:

Üç koordinat ölçme makinesi (CMM), bir alanın alanı içinde bölünen bir dairenin geometrik şeklini, uzunluğunu ve çevresini temsil edebilen bir tür ölçme makinesidir. Elle, yarı otomatik ve tam otomatik tipe bölünebilir.

Yarı otomatik CMM, otomatik CMM ile karşılaştırıldığında, tam otomatik iğne prob sistemi eksikliği . İş parçası, programa göre ölçülürken, probu farklı açıyla değiştirmek için bir kez yapay dönüşüm kullanmalıdır.

Doğruluk bakımından, manüel üç koordinat ölçme makinesi saf manuel işlemdir, bu nedenle rasgele hata otomatik tipten daha fazladır. Tam otomatik koordinat ölçme makinesi yarı otomatik tam otomatik CMM ile karşılaştırıldığında, programlama yoluyla toplu ölçüm yapabilen ölçüm anındaki otomatik kontrol sistemi ile birlikte. Manuel üç koordinat ölçme makinesi ile karşılaştırıldığında, otomatik tip algılama verimliliğini büyük ölçüde geliştirir.

Hareket kontrolü sistemi olmadığı için fiyat açısından manuel tip, bu yüzden fiyat nispeten düşüktür. Genel olarak, manuel tip, operatörler üzerinde yüksek bir gereksinime sahiptir, daha fazla deneyim operatörü vardır, daha yüksek doğruluk ulaşabilir. Genellikle, teftiş miktarı küçükse ve doğruluk yüksek değilse manuel CMM'yi seçebilir. Yarı otomatik tip, otomatik CMM'ye kıyasla fiyat açısından bazı avantajlara sahiptir. Ancak, ölçüm verimliliği açısından, tam otomatik makine daha iyidir.

Sorularınız veya tavsiyeleriniz varsa lütfen bize haber verin

E-posta: overseas@cmm-nano.com


Sorgulama
Your comments are welcome!
For more information about our brand and products, please feel free to contact us!
Please enter your email address:
Bizimle iletişime geçin
Address: NO.55, Gongye No.2 Road, Xi'an Ulusal Sivil Havacılık ve Uzay Üssü, Xi'an City, Shaanxi Province, Çin
Tel: +862981538937
Fax: +862989233633
E-mail: overseas@cmm-nano.com
Telif Hakkı © Nano (Xi'an) Metrology Co., Ltd Tüm hakları saklıdır.