CMM ile Normal ölçüm (I) arasındaki fark

Nano (Xi'an) Metroloji Co, Ltd | Updated: Oct 13, 2016
Source:

Modern sanayinin gelişmesiyle birlikte, daha karmaşık hale mekanik parçalar şeklinde gereksinimleri sonra da gerektirir işbirliği için bir hızlı ve güvenilir ölçüm yöntemi.Üç koordinat ölçüm makinesi (CMM)yüksek verimli hassas ölçme aletleri bir tür olarak, hangi yukarıdaki gereksinimleri karşılıyor. Bu nedenle yaygın olarak kullanılan makine imalat, araç üretim, Elektronik Sanayi, Havacılık ve uzay ve ulusal savunma sanayi. Özellikle uygun ölçme vücut parçaları, kalıplar, hassas döküm, araba kabuk, motor parçaları, CAM ve hava alanı olan yüzey parçaları eğri beden yazın.

1. şekil ve geometrik boyutu ölçüm

İş parçasına geometri boyutu ve şekli ölçümü, geleneksel yöntem genellikle bağımsız olarak yapmak gerekir. Özellikle iş parçası şekil ölçü içinde bu gereksinimleri iş parçasının talep vardır. Planeness tablet ölçerken, biz üç hızlı yüzey Puan tablet olarak aynı yükseklikte ayarlamanız gerekir gibi gerçek ölçüm, çok daha fazla zaman mal olacak.

Geleneksel yöntemlerinden farklı olarak, CMM aynı anda şekli ve boyutu ölçebilirsiniz. Üç ölçüm makinesi Saygılar ayrık noktaları kümesi topluluğu olarak ölçülen nesne koordinat. Ölçülen nesne ve farklı gereksinimleri göre nesnenin şeklini ve boyutunu belirlemek için hesaplama aracılığıyla ölçülen nesnenin yerine birkaç ayrı puan toplama numaradan ölçmek. İş parçasına ölçme önce her şeyden önce değiştirme nedeniyle hata etkisi ortadan kaldırmak için sonda ayar olduğunuçevre koşulu. Ve sonra tasarım temeli eserler veya işlem benchmark göre biz iş parçası koordinat sistemi için bakmak gerekir. İş parçasına sıkma hiçbir ihtiyacı ve ayarlamak, biz sadece iş parçasına tutmak gerekir istikrarlı kalır.


Lütfen bize sorusu olan varsa veya tavsiye bilgilendirmek

E-posta:Overseas@CMM-Nano.com


Sorgulama
Your comments are welcome!
For more information about our brand and products, please feel free to contact us!
Please enter your email address:
Bizimle iletişime geçin
Address: NO.55, Gongye No.2 Road, Xi'an Ulusal Sivil Havacılık ve Uzay Üssü, Xi'an City, Shaanxi Province, Çin
Tel: +862981538937
Fax: +862989233633
E-mail: overseas@cmm-nano.com
Telif Hakkı © Nano (Xi'an) Metrology Co., Ltd Tüm hakları saklıdır.